A u t o s p o r t
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
A u t o s p o r t

forum za ljubitelje brzine i automobila
 
PortalliPortalli  PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Formula 1

Ići dole 
AutorPoruka
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Formula 1 Empty
PočaljiNaslov: Formula 1   Formula 1 Icon_minitimeSub Jun 30, 2007 4:19 am

McLaren pod istragom zbog zloupotrebe timskih odredbi
FIA je danas objavila informaciju u kojoj se kaže da je započeta istraga povodom mogućeg kršenja Međunarodnog Sportskog pravilnika.
Pokretanje istrage potencirali su mediji iz Velike Britanije, koji su preneli izjavu Ron Dennisa nakon trke a iz koje se dalo zaključiti da je McLaren primenio timske odredbe na trci u Monte Carlu.
Ron Dennis je i kasnije potvrdio da je vozačima zabranio borbu u prvoj fazi trke, i da ih je usporavao jer je ” tim na prvom mestu, a lični interesi na drugom”.
Javnost u V.Britaniji je posebno frustrirana celim slučajem, jer je Hamilton preko noći postao idol milionima fanova Formule 1 na Ostrvu. Upravo je Hamilton ovakvom odlukom McLaren ekipe ostao oštećen, jer je izgledalo kao da baš Hamiltona zadržavaju da ne bi krenuo napred i uzeo možda i svoju prvu pobedu u karijeri.
FIA će rezultate istrage objaviti nakon saslušavanja predstavnika ekipe McLaren i vozača Alonsa i Hamiltona.
Moguće sankcije za ekipu McLarena ukoliko ih proglase krivim mogle bi minimalno biti novčane, ali mogu ići i do oduzimanja bodova i diskvalifikacije oba vozača.
Formula 1 130926_lha
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Formula 1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Formula 1   Formula 1 Icon_minitimeSub Jun 30, 2007 4:21 am

Robert Kubica napušta bolnicu
Iako su prvi izveštaji govorili da je Kubica slomio nogu u strašnom udesu koji se desio tokom dramatične trke za VN Kanade, ispostavilo se neverovatna stvar.
Kubica je pri brzini od preko 280 km/h svojim bolidom dotakao zadnji desni točak bolida Toyote, koji je vozio Jarno Trulli, izgubio potpuno kontrolu nad bolidom koji se za momenat našao potpuno u vazduhu, a onda je sledilo stravično prevrtanje i udarci u zaštitne ograde sa obe strane staze Gilles Vileneuve. Bolid je potpuno uništen a Kubica je ostao bez svesti.
U početku se sumnjalo da je slomio nogu, međutim dale pretrage u bolnici u Montrealu pokazale su da je Kubica samo u šoku i ugruvan. Polomljenih kostiju nije bilo, pa će Kubica već tokom današnjeg dana napustiti bolnicu.
Ipak, šefovi ekipe BMW, pripremaju zamenu za Kubicu, jer se pretpostavlja da se neće moći tako brzo oporaviti, obzirom da je sledeća trka već ovog vikenda.
Formula 1 _43031909_kubica1

Formula 1 _43031907_kubica4ap


Poslednji izmenio dana Sre Jul 04, 2007 2:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Formula 1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Formula 1   Formula 1 Icon_minitimeSub Jun 30, 2007 5:19 am

Formula 1 Kovaleinengb8
27 Feb , 2007
Heikki Kovalainen vozač Renoa teško izletanje...
Kovalainen je kontrolu nad R27 bolidom izgubio i izleteo pri velikoj brzini, i zbog jakih udara vetra, nakon čega je udario u zaštitnu ogradu. Desna strana bolida u potpunosti je uništena, ali je ipak uspeo sam da izađe iz bolida.


Poslednji izmenio dana Sre Jul 04, 2007 2:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Formula 1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Formula 1   Formula 1 Icon_minitimeUto Jul 03, 2007 10:18 am

Sutil izlazi iz boxa Laughing
Formula 1 _42449296_sutil416
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Formula 1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Formula 1   Formula 1 Icon_minitimePet Nov 02, 2007 5:47 pm

Formula 1 V75873p0
Dvostruki šampion Formule 1, Španac Fernando Alonso napustio je Meklaren i to već posle prve godine provedene u britanskom timu, iako je imao ugovor na tri sezone!

U saopštenju Meklarena navodi se da su obe strane dogovorile sporazumni raskid ugovora, ocenjujući da je to "u najboljem interesu i za Alonsa i za Meklaren".

Alonso je još početkom juna rekao da se ne oseća prijatno u Meklarenu i da tim favorizuje drugog vozača, Britanca Luisa Hamiltona.

Jaz izmedju Alonsa i Melarena rastao je iz nedelje u nedelju, a kulminacija je bila kada je šef tima Ron Denis otkrio da je Alonso pretio da će proslediti Medjunarodnoj automobilskoj federaciji (FIA) i-mejlove kao krucijalne dokaze da su u Meklarenu znali da glavni dizajner Majk Kohlan "krade" ideje od Ferarija.

Epilog tog sukoba bilo je drastično kažnjavanje Meklarena oduzimanjem svih bodova u konkurenciji konstruktora i dodatnih 50 miliona funti.

Mediji su izvestili da od tada Denis i Alonso nisu progovorili ni reč. Alonso je ove sezone pobedio u četiri trke, a njemu i Hamiltonu titula je izmakla za jedan bod.

Gde će Alonso nastaviti karijeru za sada nije poznato, iako je tokom sezone bilo najava da će se vratiti u Reno, ali i da su Tojota i Vilijams zainteresovani za njega.
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Formula 1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Formula 1   Formula 1 Icon_minitimePet Nov 02, 2007 5:48 pm

Kovalainen umesto Alonsa?

U Meklaren Mercedesu već razmišljaju ko bi mogao da zameni uvredjenu zvezdu Fernanda Alonsa.

Uoči starta pregovora o (ne)nastavku saradnje između agenta Španskog asa i čelnika britanskog tima, procurela je informacija da bi Heiki Kovalainen lako mogao da postane novi kolega Luisu Hamiltonu.

Finac, koji je ove godine debitovao u Formuli 1 za ekipu Renoa, upravo kao zamena Alonsu, prvi deo sezone proveo je "orući" travnate i peščane površine oko staza, ali kako je vreme odmicalo, pokazao je vanserijski talenat, s kojim bi lako mogao da pomuti slavu finskih velikana, Mike Hakinena bivšeg dvostrukog i Kimija Raikonena aktuelnog šampiona.

Meklaren bi u tom slučaju bio pravi tim za Kovalainena, ali samo pod jednim uslovom.

"Moj prelazak u Meklaren dolazi u obzir samo ukoliko budem imao izjednačen tretman sa Hamiltonom. Ne želim da budem drugi vozač", jasno je poručio Kovalainen magu Meklarena Ronu Denisu.

"Preda mnom je nekoliko zanimljivih opcija, videćemo šta će biti. Ne plašim se duela sa Luisom, Kimijem i Alonsom. Želim da postanem šampion, dakle moram da ih pobedim", otkriva Kovalainen, koji bi lako mogao samo da zameni sedišta sa Fernandom Alonsom.

Šef Renoa Flavio Briatore ponudio je Alonsu da se vrati u ekipu s kojom je 2005. i 2006. bio šampion sveta, ali je računao da će u tom slučaju "šutnuti" Djankarla Fizikelu.

Dok kao siguran vozač Meklarena za narednu sezonu čeka da vidi ko će mu biti kolega, Luis Hamilton ne gubi vreme. On je potpisao deset miliona dolara vredan ugovor sa kompanijom "EA Sports", koja će imati prava da programira simulaciju F1 vožnje sa njegovim likom i imenom.

Hamilton je ovih dana bio zauzet i obilaskom Ženeve, koju je izabrao za novu rezidenciju, u potrazi za adekvatnom stanom, kućom, vilom...

"Luis je izašao na ulicu i niko ga nije prepoznao. Odmah je bio siguran da je uradio pravu stvar kada je odlučio da napusti Britaniju", izjavio je agent nekretnina koji je još u avgustu ponudio Luisu apartman u luksuznom delu grada.

Hamilton je kao razloge selidbe iz rodne Engleske naveo neopisivu pomamu za njim, kada god pokuša da izadje na ulicu.

Medjutim, zanimljiv je podatak da u švajcarskom poreskom sistemu ne postoji zanimanje "vozač Formule 1", te da će Hamilton, plaćati porez na multimilionsku zaradu kao i običan "šofer", izmedju 1,0 i 2,35%, a ne 47,5% kao što je to bio slučaj u Engleskoj.

U Švajcarskoj, "poreskom raju za vozače Formule 1", od ranije žive Mihael Šumaher, Berni Ekleston, Fernando Alonso, Dejvid Kultard, Nik Hajdfeld, Jarno Truli, Žak Vilnev, Alan Prost... koji su pronašli "utočište" od neizdržive popularnosti u rodnim zemljama.
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Formula 1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Formula 1   Formula 1 Icon_minitimePet Nov 02, 2007 5:48 pm

Hamilton o Alonsu

Kako je Kimi Raikonen postao prvak sveta u Formuli 1? Jedan od razloga mogao bi da bude i odnos izmedju Meklarenovih asova Fernanda Alonsa i Luisa Hamiltona.

Letos se činilo da će aktuelni šampion Alonso i debitant Hamilton u direktnom duelu odlučiti ko će prvi proći kroz cilj na kraju sezone. Taj obračun bio je toliko prljav, i na stazi i van nje, tako da su posle trke za VN Brazila 21. oktobra obojica posmatrali kako Finac iz Ferarija proslavlja titulu, za bod ispred njih...

Iz intervjua sa Hamiltonom (22), koji je objavio britanski magazin "Sun", može se naslutiti da je obojici vozača Meklarena laknulo što upravo ovaj drugi NIJE postao prvak sveta.

A, priča je počela ovako...

"Prišao mi je u hotelu u Turskoj prošle godine i rekao: "Zdravo, ja sam Fernando", otkriva Britanac, koji je tada još bio vozač GP2 serije.

"On je tada bio zvanični šampion sveta i žestoko se borio da odbrani titulu, a opet je imao vremena da pridje i upozna se s mojim ocem i sa mnom. Bio sam impresioniran tim potezom.

Medjutim, stvari su ubrzo, bar s Luisove tačke gledišta, krenule loše.

"Poštovao sam Fernanda i dopadao mi se kao sportista, tako da sam bio jako razočaran kada su stvari krenule po lošem, bez obzira na to koji je razlog", dodao je vozač, koji je dve trke pre kraja imao priliku da overi šampionsku titulu u prvoj sezoni.

U Kini je izleteo sa staze prilikom ulaska u boks, a u Brazilu posle niza još nerazjašnjenih okolnosti stigao tek do sedmog mesta.

Hamilton je bio razočaran kada se Španac nije pojavio na treninzima ekipe pre sezone.

"Mislio sam da će biti tu da posluži kao primer meni i ostaim test-vozačima, da nam pokaže kako se rade neke stvari. U tom trenutku od mene su u timu tražili da dam sve od sebe da se Alonso oseti dobro došlim, kada se pojavi. Medjutim, on je bio povučen i tih. Pokušao sam da se zbližim s njim tako što smo igrali video igrice u njegovoj sobi tokom priprema, ali nije pomoglo", žali se Hamilton.

Onda je, za vreme VN SAD u junu, Britanac prvi put čuo da se njegov kolega buni što šef tima Ron Denis "favorizuje debitanta, a ne šampiona sveta".

"Posle VN Francuske neko mi je rekao da je Alonso bio srećan što su me pobedili vozači Ferarija, jer je on završio sedmi".

Sve je "puklo" u Madjarskoj, kada je Hamilton odbio da posluša naredbu ekipe i prvi ode na izmenu guma i dolivanje goriva. Od tog trenutka njih dvojica ne govore.

"To je bilo kao noćna mora za mene. Ali zar je trebalo da "padnem u bedak" zato što je Fernando prestao da govori sa mnom? Ja sam jednostavna osoba, nisam težak tip, ali ako on ne želi da priča sa mnom, to je samo njegov problem!"
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Sponsored content





Formula 1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Formula 1   Formula 1 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Formula 1
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ovo je bila Formula 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
A u t o s p o r t :: Forum autosporta :: Zanimljivosti-
Skoči na: