A u t o s p o r t
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
A u t o s p o r t

forum za ljubitelje brzine i automobila
 
PortalliPortalli  PrijemPrijem  GalerijaGalerija  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Miloš Pavlović

Ići dole 
AutorPoruka
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Miloš Pavlović Empty
PočaljiNaslov: Miloš Pavlović   Miloš Pavlović Icon_minitimeSub Jun 30, 2007 9:38 am

Citat Automagazin:
Jedini Srbin koji poseduje Formula 1 licencu, govori o prošloj sezoni i planovima za predstojeću godinu. Planove nam otkriva as koji u Renault World Series na najbolji način prezentuje našu zemlju i čiji uspesi znače mnogo za popularizaciju auto sporta u Srbiji.


Poslednji put izmenio dana Sub Sep 15, 2007 2:58 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Miloš Pavlović Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović   Miloš Pavlović Icon_minitimeSub Jun 30, 2007 9:47 am

Miloš Pavlović 49742-e1
Monte Carlo World Series Renault 27 Maj , 2007
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Miloš Pavlović Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović   Miloš Pavlović Icon_minitimeNed Avg 19, 2007 4:05 pm

Najbolji srpski automobilista i vozač ekipe
Drako Rejsing Miloš Pavlović pobedio je u trci za Veliku nagradu
Belgije, koja je vožena u nedelju u Spa Frankošampu u okviru svetskog
šampionata Formule Reno. Pavloviću je ovo prva pobeda u karijeri u 43.
trci, koliko ih je do sada vozio.
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Miloš Pavlović Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović   Miloš Pavlović Icon_minitimePet Nov 02, 2007 1:26 pm


Miloš Pavlović Milos-Pavlovic9

08/10/1982 Beograd
www.milospavlovic.com


Automobilista Miloš Pavlović, jedini Srbin koji pretenduje na mesto vozača u elitnoj "Formuli 1", u poslednje vreme postiže zapažene uspehe u poslu kojim se bavi. Karijeru je počeo pre petnaest godina na trkalištu na Adi Ciganliji kao vozač kartinga da bi se ubrzo, zbog nedostatka finansijskih sredstava i sluha pojedinih moćnika u ovom sportu, sa svojom porodicom preselio u italijanski gradić Dezancano, odakle je krenuo u osvajanje šampionata "F3".
Budući da je automobilizam skup sport, mladi Beograđanin nije se libio da zasuče rukave (izvesno vreme radio je i kao kelner) i sebi obezbedi pristojne sume novca koje je ulagao u karijeru. Posle višegodišnje "borbe sa vetrenjačama" ali i prvih uspeha na trkačkim stazama širom sveta, zapazili su ga čelni ljudi iz "Reno" tima a napokon je našao i sponzore iz Srbije čime je demantovao zlobnike koji su mu savetovali da pređe "pod drugu zastavu".

Miloš Pavlović V67736p2
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Miloš Pavlović Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović   Miloš Pavlović Icon_minitimePet Nov 02, 2007 1:26 pm

Muzika, knjige, prijatelji i Beograd

Miloševa prva ljubav je automobilizam. No, ima on i druga interesovanja.
Osim ljubavi prema automobilizmu gajite li naklonost još prema nečemu i šta vas opušta?
- Muzika, dobra knjiga ili film, kao i izlasci s prijateljima.
Imate li omiljeno mesto na svetu i koje je to mesto?
- Beograd. Ali, onakav kakvog ga ja pamtim.

Miloš Pavlović 10big
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Miloš Pavlović Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović   Miloš Pavlović Icon_minitimePet Nov 02, 2007 1:27 pm

Miloš Pavlović 07big

- Da bi neko mogao da vozi bilo koju trku, počev od kartinga, pa do Formule jedan, potrebna mu je takmičarska licenca koju izdaju nacionalni auto-klubovi. Počinje se s takozvanom, “društvenom licencom”, koja je najniži rang, a potom naspram postignutih rezultata dobija se sledeća, viša, koja ti omogućuje da pređeš iz slabije u jaču kategoriju. “Superlicenca” je najviši nivo i nju izdaje FIA. Jedino se s takvom licencom može voziti u Formuli jedan. Sama činjenica da ti je najviša svetska automobilska organizacija dala “dozvolu” da možeš voziti u “najbržem cirkusu” za svakog vozača znači mnogo. Koliko ju je teško dobiti najbolje potvrđuje podatak da će “superlicencu” ove godine dobiti samo sedam vozača iz celog sveta. S njom ulaziš u “klub” svih bivših i sadašnjih vozača Formule jedan.
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Miloš Pavlović Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović   Miloš Pavlović Icon_minitimePet Nov 02, 2007 1:35 pm

Pavlović za MONDO:Samo titula otvara vrata F1
Miloš Pavlović 65big
Najbolji srpski automobilista Miloš Pavlović stigao je do prve pobede u karijeri u Formuli Reno, na trci u belgijskoj banji u Frankoršampu.

Trijumf Pavlovića obeležila je neizvesna bitka tokom čitave trke sa Britancem Benom Hanlijem, kao i spektakularan finiš, u kojem je srpski as, bio brži za dve stotinke.

"Na trci u Belgiji sam potvrdio da mogu da pobedjujem. Iako nije sve funkcionisalo kako treba, budući da sam u kvalifikacijama morao da menjam i motor i auto, pokazalo se da stvari ipak idu na bolje. Problemi u kvalifikacijama sprečili su me da u prvoj trci zabeležim bolji rezultat, pa samim tim i dan kasnije, ali uprkos svemu ostvario sam važnu pobedu", izjavio je na početku razgovora za MONDO Miloš Pavlović.

Vozač Drako tima, osam trka pre završetka šampionata, zauzima treću poziciju sa 16 bodova zaostatka u odnosu na vodećeg Portugalca Alvara Parentea iz ekipe Tek 1, koji je sakupio 73 boda.

Do trke u Belgiji lider šampionata bio je Sebastijan Vetel, ali su Holandjanina primetili čelnici timova Formule 1, nakon čega je dobio šansu da se oproba u "najbržem cirkusu na svetu". On je kao test vozač ekipe BMW Zauber na trci u SAD menjao povredjenog Roberta Kubicu, ali ga je nakon toga ekipa Toro Roso angažovala na duže staze.

"Odlazak Vetela na pola šampionata je potvrda da se svaka trka u Formuli Reno prati. Blago njemu što je dobio mogućnost da se oproba u F1, iako zvanično to mesto nije obezbedio trijumfom u šampionatu Svetske serije Reno. Ne postoji pravilo, jednostavno stalno si pod prismotrom i neki tim može da proceni da si im potreban i angažuje te usred šampionata", objasnio je Pavlović.
Miloš Pavlović 64big
"Sadašnjost je važna, ne razmišljam o budućnosti"

Iako nekima izgleda da je ulazak u "najbrži cirkus" bliži preko takmičenja u Seriji Reno, Pavlović kaže da ne razmišlja o Formuli 1, već da je isključivo skoncentrisan na predstojeće trke u ekipi Drako.

"Uprkos svemu, ja ne razmišljam na taj način. Znam da se prati svaki naš korak, ali sam ipak samo posvećen onome što sada radim. Verujem u sebe i radim svoj posao na najbolji način. Posvećen sam isključivo trkama u Seriji Reno, jer je to jedini profesionalni način, i računam samo na to da mi ukupan trijumf može otvoriti vrata F1. Skoncentrisan sam samo na sadašnjost, jer sam o budućnosti odavno prestao da razmišljam", dodao je srpski vozač.

Od ukupno 20 krugova, koliko je voženo na trci u Frankoršampu, Britanac iz redova ekipe Prema Powerteam Ben Hanli pretio je Pavloviću gotovo 15 krugova, pratktično mu vozeći sve vreme "u repu". Srpski as je odoleo svim napadima, zahvaljujući, pre svega, besprekornoj vožnji, ali i savršenoj koncentraciji.

"Neohodno je da dobro voziš, budeš hladnokrvan i proračunat i da pripremiš celu strategiju tokom trke. Bilo je izuzetno teško odbijati sve napade, praktično nisam smeo da napravim nijednu grešku tokom trke, jer sam znao da Hanli to može da iskoristi. Neprekidno sam ga pratio u retrovizoru i sve vreme brinuo da moja vožnja bude besprekorna, u pojedinim trenucima kada je želeo da me predje, bio sam veoma odlučan i drzak. Jednostavno tako moraš da se postaviš na svakoj trci - da budeš maksimalno spreman i da daš sve od sebe", rekao je Pavlović.
Miloš Pavlović 61big
"Drako više neće moći da favorizuje jednog vozača"

U neizvesnoj završnici Britanac je krenuo "na sve ili ništa", ali je i njegov poslednji pokušaj da se dokopa liderskog mesta, završen neuspešno.

"Hanli je pokušao da me pretekne u poslednjoj krivini na mestu na kome pre toga nijednom nije probao, što me je malo iznenadilo. Kada sam video da je krenuo u napad, znao sam da moram da zadržim idelanu putanju. Imao sam problema sa podešavanjem automobila, pa sam znao da moram da kočim ranije, jer mi je zadnji deo proklizavao. Odlučio sam da odbijem taj napad, a Hanli je morao da preseče krivinu. Do tada sam bio u vodjstvu 19 krugova i nije mi padalo na pamet da se predam u samom finišu", objasnio je Pavlović kako je izašao kao pobednik u "paklenom finišu".

Miloš je dodao da je posle važne pobede potvrdio čelnim ljudima u Drako timu da više neće biti favorizovanja samo jednog vozača.

"U ekipi su do ove trke bili skoncentrisaniji na Španca Alvara Barbu, ali od sada to više neće biti moguće", rekao je Pavlović, dodavši da se već okreće pripremama za narednu trku u Doningtonu, koja se vozi 9. septembra.
Miloš Pavlović 46big
(Mirjana Šegan, MONDO,oficielni sajt)
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Miloš Pavlović Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović   Miloš Pavlović Icon_minitimePet Nov 02, 2007 1:35 pm

Britansko prvenstvo ima najveću tradiciju
Miloš Pavlović 10big
Prešli ste gotovo sve stepenice u auto-sportu, ostala vam je još ta poslednja – Formula jedan. Svi znaju da se šampioni iz Formule 3 sele u “najbrži cirkus”, ima li nade da se to dogodi i vama?
- Naravno. Sav moj trud usmeren je u tom pravcu, da se takmičim u Formuli jedan.
Kažu da je najkvalitetnije takmičenje u Formuli 3 ono britansko u kojem ste i vi vozili. Takmičili ste se za debitantsku ekipu i bili 11. u šampionatu. Zbog finansijskih poteškoća sledeće godine vozili ste samo pet trka, a onda ste prešli u italijanski šampionat. Koja je razlika između britanskog i italijanskog prvenstva Formule 3?
- Britanski šampionat Formule 3 ima najdužu tradiciju, a samim tim i najveći ugled. Pored toga vozi se u zemlji koja se smatra “Mekom” auto sporta. Pobediti u ovom prvenstvu znači skoro siguran ulazak u Formulu jedan. Zbog toga svi koji se profesionalno bave ovim sportom odlaze na Ostrvo da baš “tamo” pobede i zato je konkurencija u Britaniji i najjača. To je i glavna razlika između britanskog i ostalih šampionata, uključujući i italijansko, a sve ostalo je isto.
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Miloš Pavlović Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović   Miloš Pavlović Icon_minitimePet Nov 02, 2007 1:47 pm

Najveći konkurent - novac
Miloš Pavlović Milos-Pavlovic-i-hostese
Koja je razlika između prvenstava Formule 3 i Formule jedan i između bolida koji se takmiče u ovim šampionatima?
- Ako se posmatra sama trka, razlike nema. Isto se voze prvo slobodne probe, zatim zvanično merenje vremena i potom sama trka. Međutim, zato je velika razlika u onome što se dešava oko trke. Sama organizacija takmičenja i spektakl neuporedivo su veći na trci Formule jedan. I razlika u bolidima je ogromna. Formula jedan ima četiri puta više snage od Formule 3 i mnogo elektronike. Formula 3 u odnosu na nju kao i da nema elektroniku, iako je u stvari ima mnogo. Bez obzira na sve ovo Formula 3 i dalje ostaje nešto najsličnije Formuli jedan. Način podešavanja bolida je gotovo identičan, zato takmičenje u šampionatu Formule 3 i smatraju najvišm školom pre Formule
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Miloš Pavlović Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović   Miloš Pavlović Icon_minitimePet Nov 02, 2007 1:48 pm

Dok je grabio stazama uspeha, mladi automobilski as nije zanemarivao ni privatni život. Pričalo se da je osvojio mnoga srca, posebno dama sa estrade, pa su se na njegovoj "listi za odstrel" našle i bivše članice grupe "Skandal", ali i Katarina Sotirović, nekadašnja pevačica grupe "Koktel bend". Interesantno je da ga nijedan domaći ali ni strani tabloid nije "uhvatio" u zagrljaju neke zanosne lepotice, što ne iznenađuje one koji ga dobro poznaju jer ovaj dugokosi sportista ceni diskreciju.
"Možda mi nećete verovati, ali uopšte nemam svoj tip devojke. Sve treba da bude spontano i iskreno, ostalo me stvarno ne interesuje. Devojka mi se sviđa ili ne sviđa, to jednostavno osetim", izjavio je jednom prilikom Miloš i time zagolicao maštu svojih obožavateljki jer, koliko je poznato, šampion nije u stalnoj emotivnoj vezi.
Međutim, čini se da je i njegovoj karijeri zavodnika došao kraj. Kako smo saznali, Miloš je pre tri meseca u jednoj diskoteci upoznao američku manekenku Heder Parizo, koja pokušava da se probije u italijanski svet modelinga. Dugonoga plavuša, koja je uglavnom snimala reklame za preparate za mršavljenje, osvojila je te večeri mladog sportistu zanosnim plesom ali i besprekornom figurom. Posle nekoliko ispijenih koktela, Miloš je džentlmenski otpratio Heder do njenog apartmana. I pored brojnih obaveza, mladi par je nastavio da se redovno dopisuje SMS porukama i razmenjuje mejlove, a nedavno je atraktivni model viđen u pit-stopu Miloševog trkačkog tima. Da li je ovo još jedna u nizu avantura jednog od najlepših domaćih sportista, pokazaće vreme...
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Miloš Pavlović Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović   Miloš Pavlović Icon_minitimePet Nov 02, 2007 1:50 pm

Lauda: Pavlović je srpski Hamilton
Miloš Pavlović V70461p0
Nekadašnji šampion Formule 1 Niki Lauda izjavio je da srpski automobilista Miloš Pavlović ima veliki potencijal i da svaka zemlja "ima svog Luisa Hamiltona".

"O Milošu sam više čuo nego što sam mogao uživo da ga gledam. Ubedjen sam da u svakoj zemlji postoji jedan Luis Hamilton, pa zašto to u Srbiji ne bi bio Miloš Pavlović. Koliko će on uspeti u ovom sportu, zavisi samo od njega. Mislim da se radi o dobrom vozaču", rekao je Lauda za "Kurir".
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Pedja
Admin
Pedja


Broj poruka : 296
Localisation : Bgd
Datum upisa : 12.06.2007

Miloš Pavlović Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović   Miloš Pavlović Icon_minitimePet Nov 02, 2007 5:18 pm

Sezona završena, Pavlović treći
Miloš Pavlović V75316p0
Sezona je završena, Miloš Pavlović je, ipak, treći... Srbin za volanom bolida Drako tima prošao je četvrti kroz cilj na poslednjoj trci ove godine u Seriji Formule Reno, koja je u nedelju vožena u Barseloni, iza direktnog rivala za drugo mesto Bena Hanlija (Prema), Bertranda Bažeta (KTR) i Alehandra Nunjeza (Red Devil).

Novi šampion Alvaro Parente (Tek 1 tim) trku je završio kao sedmi.

Pavlović je startovao sa sedme pozicije i nije uspeo da prestigne Britanca Hanlija, što bi značilo da će sezonu završiti odmah iza šampiona, koji je prestižni naslov i priliku da postane test vozač Reno F1 tima obezbedio još u subotu, u prvoj trci na pisti Katalunja, kada je završio kao drugi i postao nedostižan za Henlija, Pavlovića i ostale.

Hanli je startovavši s druge pozicije zabeležio i drugu pobedu u sezoni, koliko su zabeležili i naš Miloš Pavlović, šampion Parente i Migel Molina.

Pavlović je trećim mestom u subotu prišao na samo bod iza Henlija (90:89), ali dan kasnije nije uspeo da napravi još jedan podvig u paklenom finišu sezone, kada se pobedom u Eštorilu 20. oktobra umešao u borbu za titulu.

Pravilo po kojem pobednik subotnje trke startuje deseti u nedelju, a desetoplasirani kao prvi, pružilo je Hanliju priliku da sa devetim mestom u prvoj trci, sutradan startuje iz prvog reda i stekne odlučujuću prednost u odnosu na vozača Drako Multirejsing USA tima.

Da na dve trke za VN Britanije nije ostao bez ijednog boda, Beogradjanin rodjen 8. decembra 1980. godine, bi sigurno bio ispred Britanca, ali i treće mesto je svakako veliki uspeh.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
http://1909.clictopic.com
Sponsored content





Miloš Pavlović Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović   Miloš Pavlović Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Miloš Pavlović
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
A u t o s p o r t :: Forum autosporta :: World Series by Renault 2007-
Skoči na: